Inbjudningar / Tävlingar / Matcher / - Uppdaterad 18 november
 
Information från Ungdomsutskottet på Stockholms Schackförbund : Juniorernas Spelprogram HT 2019
 
 
  November 2019
  Rockaden-junioren    Hägerstensåsens Medborgarhus, Stockholm    2019-11-16 <==> 2019-11-17
  Juniorallsvenskan    Göteborg    2019-11-22 <==> 2019-11-24
  Göstas Minnesturnering    Katarina Södra Skola, Stockholm    2019-11-24
  Knatte-Lag-DM ( 2009 och senare )    Salongerna, Stockholm    2019-11-24
  Flickornas JGP-final    Salongerna, Stockholm    2019-11-30Slutresultat Flickornas JGP
  Turning Torso Chess Event    Malmö    2019-11-30
 
  December 2019
  Allsvenskan/Stockholmsserien rond 3    2019-12-01
  Minior-Lag-DM ( 2006 och yngre )    Salongerna, Stockholm    2019-12-08
  JGP-finaler ( 2009 och senare )    Salongerna, Stockholm    2019-12-14  Slutresultat JGP
  JGP-finaler ( 1999 - 2008 )    Salongerna, Stockholm    2019-12-15  Slutresultat JGP
  Malmö Open 2019 - GP    Malmö    2019-12-13 <==> 2019-12-15
  Rilton Cup    Stockholm    2019-12-27 <==> 2020-01-05
 
  Januari 2020
  Tjejträffen    Katarina Södra Skola    2020-01-11 ?
  Allsvenskan/Stockholmsserien rond 4    2020-01-12
  Flick-SM    Örebro    2020-01-17 <==> 2020-01-19
  Juniorlag-DM, Elitserien    Salongerna, Stockholm    2020-01-25 <==> 2020-01-26
 
  Februari 2020
  Allsvenskan/Stockholmsserien rond 5    2020-02-01
  Elite Hotels Open - GP    Växjö    2020-02-07 <==> 2020-02-09
  Juniorlag-DM, Superettan    Salongerna, Stockholm    2020-02-08 <==> 2020-02-09
  Senior-GP Final    Salongerna, Stockholm    2020-02-15
  Västgöta Open    Skara    2020-02-15 <==> 2020-02-16
  Trojanska Hästens vår-JGP    Vallatorpsskolan, Täby    2020-02-22
 
  Mars 2020
  Allsvenskan/Stockholmsserien rond 6    2020-03-01
  Compo Cup    Salongerna, Stockholm    2020-03-06 <==> 2020-03-08
  Schack4an, Schack56an    Globen Annexet, Stockholm    2020-03-09 <==> 2020-03-11
  Allsvenskan/Stockholmsserien rond 7    2020-03-15
  Snabbschacks-SM för
  knattar och miniorer
   Hägerstensåsens medborgarhus    2020-03-21
  Allsvenskan, Sammandrag -
  Elitserien och Superettan
   Växjö    2020-03-27 <==> 2020-03-29
  Super Fun Girlz Cup    Salongerna, Stockholm    2020-03-28
  Tyresö JGP    Stockholm    2020-03-29
 
  April 2020
  Påskturneringen - GP    Norrköping    2020-04-10 <==> 2020-04-13
  Wasa JGP    Stockholm    2020-04-25
  Stockholmsmästerskapet i blixt    Salongerna, Stockholm    2020-04-26
 
  Maj 2020
  TePe Sigeman Chess Tournament    Malmö Live, Malmö    2020-04-29 <==> 2020-05-05
  Kadettallsvenskan, Kval    ?    2020-05-02 <==> 2020-05-03
  JDM snabbschack, Klass C och E    Stockholm    2020-05-09
  JDM snabbschack, Klass AB och D    Stockholm    2020-05-10
  Skollags-SM    Stockholm    2020-05-16 <==> 2020-05-17
  Deltalift Open - GP    Tylösand    2020-05-21 <==> 2020-05-23
  Stockholm Elo Challenge    Salongerna, Stockholm    2020-05-20 <==> 2020-05-24
 
  Juni 2020
  Juni-turneringen    Salongerna, Stockholm    2020-06-01 <==> 2020-06-09
  Schack-läger    Salongerna, Stockholm    2020-06-10 <==> 2020-06-14
  Chess Girlz Camp    Salongerna, Stockholm    2020-06-15 <==> 2020-06-18
  Schack-SM    Helsingborg    2020-06-26 <==> 2020-07-05
 
  Juli 2020
 
  Augusti 2020
  Rockaden Open    Hägerstensåsens medborgarhus    2020-08-07 <==> 2020-08-09
  Kadettallsvenskan, Final    ?    2020-08-14 <==> 2020-08-16
 
  September 2020
 
  Oktober 2020
  Skol-SM    ?    2020-10-09 <==> 2020-10-11
 
  November 2020
  Juniorallsvenskan    ?    2020-11-27 <==> 2020-11-29
 
  December 2020
  Rilton Cup    Stockholm    2020-12-27 <==> 2021-01-05